Tidsplan for fodboldkampe online – oktober 2014


Dato Time Sport League Match
2014/01/10 09:30:00 Tennis ATP Beijing Novak Djokovic (SRB) mod Vasek Pospisil (CAN)
2014/01/10 19:45:00 Soccer Championship (England) Leeds United v læsning
2014/04/10 14:30:00 Soccer GER tyske Bundesliga FC Bayern Munchen (DEU) mod Hannover 96 (DEU)
2014/04/10 14:30:00 Soccer GER tyske Bundesliga Borussia Dortmund (DEU) mod Hamburger SV (DEU)
2014/04/10 15:00:00 Soccer Primera Division (Spanien) Valencia mod Atletico Madrid
2014/04/10 15:00:00 Rugby Union Aviva Premiership London Irish mod Northampton
2014/04/10 17:00:00 Soccer Primera Division (Spanien) Rayo Vallecano mod Barcelona
2014/04/10 19:45:00 Soccer Serie A (Italien) Milan mod Chievo
2014/05/10 03:30:00 Soccer MLS (USA) LA Galaxy mod Toronto
2014/05/10 15:00:00 Soccer Championship (England) Nottingham Forest v Ipswich Town
2014/05/10 16:30:00 Soccer GER tyske Bundesliga Borussia Mönchengladbach (DEU) mod 1. FSV Mainz 05 (DEU)
2014/05/10 17:00:00 Soccer Serie A (Italien) Juventus mod romaer
2014/05/10 20:00:00 Soccer Ligue 1 (Frankrig) PSG mod Monaco
2014/05/10 20:00:00 Soccer Primera Division (Spanien) Real Madrid mod Athletic Club

Stillingen Tidsplan for fodboldkampe online – Oktober 2014 dukkede først på 04.Football Live Programoversigt

.

 

(5-3) Spectacle af fodbold – Leicester -. Man Utd 2014


Man Utd er blevet straffet af Leicester spillere

Defensiv spil er blevet forsømt.

(5-3) Spectacle af fodbold – Leicester – Man Utd 2014

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=VGYY3u_YAeE?feature=oembed&w=728&h=410]

Stillingen (5-3) Spectacle af fodbold – Leicester – Man Utd 2014 optrådte først på 02.Premiership TV

.

 

PSG versus Olympique Lyon (2-0) -.. September 2014


Mål scoret af Cavani og Ibrahimovic

PSG versus Olympique Lyon (2-0) – September 2014

https://www.youtube.com/watch?v=PYdDBR14xRE&list=UUUOMj04rjmQicSZXs0kmz2w

Stillingen PSG versus Olympique Lyon (2-0) – September 2014 optrådte først på 05.Football Video HD

.

 

Diego Costa mål. Chelsea Vs Swansea (4: 2)

Diego Costa mål. Chelsea Vs Swansea (4: 2). Premier League 2014 2015 HD. Denne afspiller kan score flotte mål. Han er en af ​​de bedste fodboldspillere i den engelske Premier League.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=GzoScSvE97k?feature=oembed&w=728&h=546]

Fodbold Live TV, bedste statistik, faktiske resultater, up-to-date inventar. Bundesligaen, Premier League, La Liga (spansk), Serie A. De bedste mål og nyheder i HD.

Stillingen Diego Costa mål. Chelsea Vs Swansea (4: 2) optrådte først på 05.Football Video HD

.

 

Diego Costa -. Spiller i ugen


Diego Costa – spiller i ugen i engelske Premier League. Runde 4.

Han scorede hattrick i kampen Chelsea – Swansea. Du er nødt til at se alle de mål, der scores af ham.

& nbsp;

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=jmdArEFrG1M?feature=oembed&w=728&h=410]

Stillingen Diego Costa – spiller i ugen. dukkede først på 02.Premiership tv.

 

Tidsplan for fodboldkampe online – 17. – SEPTEMBER 24, 2014

Tidsplan for fodboldkampe online -. 17. – 24 sep 2014
Alle kampe du kan se gennem nedenstående link på Bet365 gratis.

 

Mål, drible og tricks af Christiano Ronaldo.

mål, drible og tricks af Christiano Ronaldo. Han er sandsynligvis den bedste fodboldspiller i verden. Nogle mennesker tror, ​​at Lionel Messi er bedre end ham.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=nNLHI2cQooM?feature=oembed&w=728&h=410]

Fodbold Live TV, bedste statistik, faktiske resultater, up-to-date inventar. Bundesligaen, Premier League, La Liga (spansk), Serie A. De bedste mål og nyheder i HD.

POST mål, driblinger og tricks af Christiano Ronaldo. dukkede først på 05.Football Video HD.

 

Bundesliga pressekonferencen efter kampen: BVB – SC Freiburg 3: 1


BVB – SC Freiburg 3: 1

Bundesliga pressemøde efter kampen: Borussia Dortmund – SC Freiburg 3: 1 (2: 0) på lørdag 2014/09/13 på Signal Iduna Park. Med cheftræner Juergen Klopp og Christian Streich.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=2sEVezgs0Tk?feature=oembed&w=728&h=410]

Stillingen Bundesliga pressemøde efter kampen:. BVB – SC Freiburg 3: 1 dukkede først på 01.Bundesliga TV

 

Arsenal 2-2 Manchester City (lørdag 13 September 2014)


Arsenal 2-2 Manchester City (lørdag 13 september 2014)

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=NlgbD4zvnKk?feature=oembed&w=728&h=410]

Arsenal 2-2 Manchester City
Lørdag 13 September 2014
Engelske Premier League

Martin Demichelis ‘s scorede mål i de sidste minutter. Arsenal har en uafgjort med Manchester City på Emirates Stadium.

Striker Danny Welbeck gjorde debut i Arsenal. Han blev købt fra Manchester United for £ 16m.

Stillingen Arsenal 2-2 Manchester City (lørdag 13 september 2014) optrådte først på 02.Premiership tv.

 
17/09/2014 12:45 Challenger Meknes – Court 2 [7] Ruben Ramirez Hidalgo (ESP) vs Kimmer Coppejans (BEL)
17/09/2014 13:00 Challenger Trnava – Court 5 [PR] Steve Darcis (BEL) vs Marco Cecchinato (ITA)
17/09/2014 13:30 Challenger SeriesOchsenhausen DAVID Petr (CZE) mod CHTCHETININE Evgueni (BLR)
17/09/2014 14:00 KHL Kontinental Hockey League Traktor Chelyabinsk (RUS) mod Dinamo Riga (LVA)
17/09/2014 14:00 Challenger Trnava – Centre Court [1] Robin Haase (NED) vs Jozef Kovalik (SVK)
17/09/2014 14:30 Challenger Campinas – Centre Court [LL] Caio Silva (BRA) vs Christian Lindell (SWE)
17/09/2014 14:30 ATP Metz – Court 1 Rameez Junaid (AUS) & amp; Artem Sitak (NZL) mod Frank Moser (GER) & amp; Alexander Satchko (GER)
17/09/2014 14:30 Challenger Meknes – Centre Court Aslan Karatsev (RUS) vs [5] Roberto Carballes Baena (ESP)
17/09/2014 14:30 Challenger Meknes – Court 2 Yannick Mertens (BEL) vs [8] Lucas Pouille (FRA)
17/09/2014 15:00 ATP Metz – Centre Court [WC] Nicolas Mahut (FRA) mod Jeremy Chardy (FRA) [5]
17/09/2014 15:30 Challenger Campinas – Court 1 [3] Facundo Arguello (ARG) vs Jose Pereira (BRA)
17/09/2014 16:00 KHL Kontinental Hockey League Neftekhimik Nizhnekamsk (RUS) mod Jokerit Helsinki (FIN)
17/09/2014 16:00 ATP Metz – Court 1 [WC] Jonathan EYSSERIC (FRA) & amp; Adrian Mannarino (FRA) mod Jonathan Marray (GBR) & amp; Jamie Murray (GBR)
17/09/2014 16:15 Challenger Campinas – Centre Court Ivo Klec (SVK) vs [4] Gastao Elias (POR)
17/09/2014 16:30 KHL Kontinental Hockey League HC Sochi (RUS) mod Ak Bars Kazan (RUS)
17/09/2014 16:30 Veikkausliiga (Finland) TPS mod FC Inter
17/09/2014 17:00 Challenger Quito – Court 2 Horacio Zeballos (ARG) vs Martin Cuevas (URU)
17/09/2014 17:00 ATP Metz – Centre Court Jo-Wilfried Tsonga (FRA) [1] mod Gilles Müller (LUX)
17/09/2014 17:00 Challenger Quito – Centre Court Victor Estrella Burgos (DOM) vs Gonzalo Escobar (ECU)
17/09/2014 17:30 AUT østrigske Bundesliga SC Wiener Neustadt (AUT) mod SK Rapid Wien (AUT)
17/09/2014 17:30 AUT østrigske Bundesliga SV Scholz Grödig (AUT) mod Cashpoint SCR Altach (AUT)
17/09/2014 18:45 Challenger Quito – Centre Court Andres Molteni (ARG) vs Facundo Mena (ARG)
17/09/2014 18:45 Challenger Quito – Court 2 Chase Buchanan (USA) vs Andre Miele (BRA)
17/09/2014 19:00 ATP Metz – Court 1 [WC] Marc GICQUEL (FRA) & amp; Pierre-Hugues HERBERT (FRA) mod Dominic Inglot (GBR) & amp; Florin MERGEA (ROU) [2]
17/09/2014 19:00 ATP Metz – Centre Court [WC] Paul-Henri Mathieu (FRA) mod Lukas Rosol (CZE) [4]
17/09/2014 19:15 FIVB Volleyball Mænds VM Tyskland mod Iran (Katowice)
17/09/2014 19:15 FIVB Volleyball Mænds VM Brasilien mod Rusland (Lodz)
17/09/2014 19:45 Championship (England) Blackburn Rovers mod Derby County
17/09/2014 19:45 Championship (England) Nottingham Forest v Fulham
17/09/2014 21:15 Challenger Campinas – Centre Court [Q] Nicolas Santos (BRA) vs [7] Guilherme Clezar (BRA)
17/09/2014 22:00 Copa Sudamericana Huachipato mod Universidad Catolica
17/09/2014 23:00 Copa Sudamericana Universidad de Sucre mod Cesar Vallejo
17/09/2014 23:00 Copa Argentina (Argentina) San Lorenzo mod Defensa y Justica
17/09/2014 23:30 Challenger Campinas – Centre Court [1] Diego Sebastian Schwartzman (ARG) vs Adrian Sikora (SVK)
18/09/2014 00:30 Challenger Quito – Centre Court Emilio Gomez (ECU) vs [2] Joao Souza (BRA)
18/09/2014 01:00 CONCACAF Champions League Puerto Rico Bayamón FC mod Club América
18/09/2014 01:00 CONCACAF Champions League Impact de Montreal mod New York Red Bulls
18/09/2014 01:00 LFPB (Bolivia) San Jose mod Nacional Potosi
18/09/2014 01:00 LFPB (Bolivia) Alianza Lima v til gas
18/09/2014 01:15 Copa Sudamericana River Plate mod Godoy Cruz
18/09/2014 01:15 Copa Sudamericana Libertad mod Barcelona
18/09/2014 02:00 Serie A (Brasilien) Palmeiras mod Flamengo
18/09/2014 03:00 CONCACAF Champions League Deportivo Municipal mod Real Club Deportivo España
18/09/2014 03:00 WTA Toyko – Stadium Domstolen WTA Toyko – Stadium Domstolen
18/09/2014 04:00 WTA Seoul WTA Seoul
18/09/2014 04:30 WTA Toyko – Court 1 WTA Toyko – Court 1
18/09/2014 09:00 KHL Kontinental Hockey League Amur Khabarovsk (RUS) mod Avangard Omsk-regionen (RUS)
18/09/2014 09:00 WTA Guangzhou WTA Guangzhou
18/09/2014 10:00 Challenger Trnava Challenger Trnava
18/09/2014 11:00 Challenger Meknes Challenger Meknes
18/09/2014 12, 00 Challenger Izmir Challenger Izmir
18/09/2014 13:00 ATP Metz – Court 1 ATP Metz – Court 1
18/09/2014 15:00 Challenger Campinas Challenger Campinas
18/09/2014 15:00 ATP Metz – Centre Court ATP Metz – Centre Court
18/09/2014 16:30 KHL Kontinental Hockey League Atlant Mytischtschi (RUS) mod Torpedo Nizhny Novgorod (RUS)
18/09/2014 17:00 Challenger Quito Challenger Quito
18/09/2014 17:00 KHL Kontinental Hockey League Dinamo Minsk (BLR) mod Severstal Cherepovets (RUS)
18/09/2014 18:00 Úrvalsdeild (Island) FH v KR
18/09/2014 18:00 Úrvalsdeild (Island) Vikingur R. v Stjarnan
18/09/2014 19:00 KHL Kontinental Hockey League Medvescak Zagreb (HRV) mod CSKA Moskva (RUS)
18/09/2014 19:15 FIVB Volleyball Mænds VM Frankrig mod Iran (Katowice)
18/09/2014 19:15 FIVB Volleyball Mænds VM Polen mod Rusland (Lodz)
18/09/2014 22:00 Copa Argentina (Argentina) Racing mod Arg Juniors
19/09/2014 00:30 Serie A (Brasilien) Gremio v Santos
19/09/2014 01:00 CONCACAF Champions League Sporting Kansas City mod Deportivo Saprissa
19/09/2014 01:15 Copa Sudamericana Boca Juniors mod Rosario Central
19/09/2014 01:15 Copa Sudamericana Emelec mod River Plate
19/09/2014 03:00 CONCACAF Champions League AD Isidro Metapán mod Belmopan Bandits Fodbold
19/09/2014 04:00 WTA Guangzhou WTA Guangzhou
19/09/2014 04:00 WTA Seoul WTA Seoul
19/09/2014 05:00 WTA Premier WTA Toyko – Stadium Domstolen
19/09/2014 10:00 Challenger Trnava Challenger Trnava
19/09/2014 10:45 NRL bekræftes
19/09/2014 11:00 Challenger Meknes Challenger Meknes
19/09/2014 00:00 Challenger Izmir Challenger Izmir
19/09/2014 13:00 ATP Metz – Centre Court ATP Metz – Centre Court
19/09/2014 14:00 KHL Kontinental Hockey League Ugra Khanty-Mansiysk (RUS) mod Dinamo Riga (LVA)
19/09/2014 15:00 Challenger Campinas Challenger Campinas
19/09/2014 16:00 KHL Kontinental Hockey League HK Lada Togliatti (RUS) mod Jokerit Helsinki (FIN)
19/09/2014 16:00 Virsliga (Letland) Daugava Riga mod FC Jūrmala
19/09/2014 17:00 Ekstraklasa (Polen) Śląsk Wrocław mod Korona Kielce
19/09/2014 17:00 1. HNL (Kroatien) NK Lokomotiva mod NK Zadar
19/09/2014 17:00 Challenger Quito Challenger Quito
19/09/2014 17:30 GER tyske 2. Bundesliga Eintracht Braunschweig (DEU) mod SV Darmstadt 98 (DEU)
19/09/2014 17:30 GER tyske 2. Bundesliga VfR Aalen (DEU) mod SV Sandhausen 1916 (DEU)
19/09/2014 17:30 GER tyske 2. Bundesliga FC Erzgebirge Aue (DEU) mod FC St. Pauli (DEU)
19/09/2014 17:30 Primera Division (Chile) bekræftes
19/09/2014 18:00 Allsvenskan (Sverige) IFK Göteborg mod Gefle
19/09/2014 18:00 Serie B (Italien) Carpi mod Trapani
19/09/2014 19:00 Ligue 2 (Frankrig) Auxerre mod Ajaccio
19/09/2014 19:00 Ligue 2 (Frankrig) Brest mod Arles
19/09/2014 19:00 Ligue 2 (Frankrig) Créteil mod Clermont
19/09/2014 19:00 Ligue 2 (Frankrig) Gazélec Ajaccio mod Dijon
19/09/2014 19:00 Ligue 2 (Frankrig) Laval mod Angers
19/09/2014 19:00 Ligue 2 (Frankrig) Châteauroux mod Nancy
19/09/2014 19:00 Ligue 2 (Frankrig) Niort mod Valenciennes
19/09/2014 19:00 Ligue 2 (Frankrig) Sochaux mod Nîmes
19/09/2014 19:00 Primera Division (Uruguay) bekræftes
19/09/2014 19:00 Primera Division (Peru) bekræftes
19/09/2014 19:00 Ligue 2 (Frankrig) Tours v Orléans
19/09/2014 19:30 GER tyske Bundesliga SC Freiburg (DEU) mod Hertha BSC Berlin (DEU)
19/09/2014 19:30 Ekstraklasa (Polen) Lechia Gdańsk mod Pogoń Szczecin
19/09/2014 19:30 Ligue 1 (Frankrig) Bordeaux mod Evian TG
19/09/2014 19:30 Pro League (Belgien) Sporting Charleroi mod Zulte Waregem
19/09/2014 19:45 Premiership (Skotland) Partrick Thistle mod St Mirren
19/09/2014 19:45 Aviva Premiership Gloucester mod Exeter
19/09/2014 20:00 ESP Primera Division Elche CF (ESP) mod SD Eibar (ESP)
19/09/2014 20:00 Primera Division (Spanien) bekræftes
19/09/2014 20:30 Primeira Liga (Portugal) V. Guimaraes mod Pacos Ferreira
20/09/2014 00:10 Primera Division (Argentina) bekræftes
20/09/2014 01:00 LFPB (Bolivia) bekræftes
20/09/2014 01:00 Primera A (Ecuador) bekræftes
20/09/2014 02:00 Primera A (Ecuador) bekræftes
20/09/2014 02:10 NRL Holden Cup bekræftes
20/09/2014 02:10 NRL Holden Cup bekræftes
20/09/2014 03:00 MLS (USA) Real Salt Lake mod Colorado Rapids
20/09/2014 04:00 WTA Premier WTA Toyko – Stadium Domstolen
20/09/2014 04:00 WTA Guangzhou WTA Guangzhou
20/09/2014 04:30 Liga MX (Mexico) bekræftes
20/09/2014 05:00 J2 League (Japan) Montedio Yamagata mod Kyoto Sanga FC
20/09/2014 06:00 NRL bekræftes
20/09/2014 08:00 J1 League (Japan) Gamba Osaka mod Cerezo Osaka
20/09/2014 08:00 J2 League (Japan) Jubilo Iwata mod Giravanz Kitakyushu
20/09/2014 08:00 K League Classic (Sydkorea) Suwon Bluewings mod Pohang Steelers
20/09/2014 08:30 NRL bekræftes
20/09/2014 11:00 J1 League (Japan) Kashima Antlers mod Yokohama F-Marinos
20/09/2014 11:00 J1 League (Japan) Kawasaki Frontale mod FC Tokyo
20/09/2014 11:00 J1 League (Japan) Urawa Reds mod Kashiwa Reysol
20/09/2014 11:00 J1 League (Japan) Sanfrecce Hiroshima mod Albirex Niigata
20/09/2014 11:00 J2 League (Japan) Shonan Bellmare mod Mito Hollyhock
20/09/2014 11:00 FNL (Rusland) bekræftes
20/09/2014 00:00 GER tyske 2. Bundesliga SpVgg Greuther Furth (DEU) mod 1. FC Kaiserslautern (DEU)
20/09/2014 12:00 GER tyske 2. Bundesliga TSV 1860 München (DEU) mod FC Ingolstadt 04 (DEU)
20/09/2014 00:00 GER tyske 2. Bundesliga FSV Frankfurt 1899 (DEU) mod VfL Bochum 1848 (DEU)
20/09/2014 00:00 CSL (Kina PR) Dalian Aerbin mod Shandong Luneng Taishan
20/09/2014 12:15 Championship (England) Watford mod AFC Bournemouth
20/09/2014 12:30 CSL (Kina PR) Beijing Guoan mod Tianjin Teda
20/09/2014 12:45 CSL (Kina PR) Shanghai Grønland mod Guizhou Renhe
20/09/2014 13:00 FNL (Rusland) bekræftes
20/09/2014 13:00 CSL (Kina PR) Guangzhou Evergrande mod Shanghai Shenxin
20/09/2014 13:00 Ligue 2 (Frankrig) Le Havre mod Troyes
20/09/2014 13:00 ATP Metz – Centre Court ATP Metz – Centre Court
20/09/2014 14:00 FNL (Rusland) bekræftes
20/09/2014 14:00 Serie B (Italien) Latina v Avellino
20/09/2014 14:00 Virsliga (Letland) Daugava Daugavpils mod Jelgava
20/09/2014 14:00 Virsliga (Letland) Liepāja mod BFC Daugavpils
20/09/2014 14:00 Serie B (Italien) Perugia mod Vicenza
20/09/2014 14:00 Super Liga (Serbien) OFK Beograd mod Vozdovac
20/09/2014 14:00 Aviva Premiership Salg v London Walisisk
20/09/2014 14:30 GER tyske Bundesliga FC Schalke 04 (DEU) mod Eintracht Frankfurt (DEU)
20/09/2014 14:30 GER tyske Bundesliga FC Augsburg (DEU) mod SV Werder Bremen (DEU)
20/09/2014 14:30 GER tyske Bundesliga VfB Stuttgart (DEU) mod 1899 Hoffenheim (DEU)
20/09/2014 14:30 GER tyske Bundesliga Hamburger SV (DEU) mod FC Bayern Munchen (DEU)
20/09/2014 14:30 GER tyske Bundesliga SC Paderborn 07 (DEU) mod Hannover 96 (DEU)
20/09/2014 14:30 Ekstraklasa (Polen) Piast Gliwice mod Cracovia Kraków
20/09/2014 14:30 Primera Division (Uruguay) bekræftes
20/09/2014 15:00 ESP Primera Division Deportivo La Coruna (ESP) mod Real Madrid CF (ESP)
20/09/2014 15:00 AUT østrigske Bundesliga SK Rapid Wien (AUT) mod RZ Pellets WAC (AUT)
20/09/2014 15:00 ESP Segunda Division RC Recreativo Huelva (ESP) mod Club Deportivo Lugo (ESP)
20/09/2014 15:00 KHL Kontinental Hockey League Dinamo Minsk (BLR) mod Torpedo Nizhny Novgorod (RUS)
20/09/2014 15:00 Allsvenskan (Sverige) Falkenberg mod Örebro
20/09/2014 15:00 Championship (England) Millwall mod Nottingham Forest
20/09/2014 15:00 1. HNL (Kroatien) NK Istra 1961 mod NK Zagreb
20/09/2014 15:00 Primera Division (Spanien) bekræftes
20/09/2014 15:00 Aviva Premiership Harlequins v hveps
20/09/2014 15:00 Aviva Premiership London Irish mod saracenerne
20/09/2014 15:15 Aviva Premiership Bath v Leicester
20/09/2014 15:30 FNL (Rusland) bekræftes
20/09/2014 15:30 FIVB Volleyball Mænds VM Semifinale 1
20/09/2014 16:00 FNL (Rusland) bekræftes
20/09/2014 16:00 FNL (Rusland) bekræftes
20/09/2014 16:00 Ligat ha’Al (Israel) Hapoel Petah Tikva mod Hapoel Be’er Sheva
20/09/2014 16:00 Ligue 1 (Frankrig) Olympique Marseille v Rennes
20/09/2014 16:15 Super League (Grækenland) bekræftes
20/09/2014 16:30 KHL Kontinental Hockey League HC Slovan Bratislava (SVK) mod CSKA Moskva (RUS)
20/09/2014 17:00 ESP Primera Division Athletic Club Bilbao (ESP) mod Granada CF (ESP)
20/09/2014 17:00 ESP Segunda Division CD Mirandes (ESP) v Sporting de Gijon (ESP)
20/09/2014 17:00 ESP Segunda Division FC Barcelona Atletic (ESP) mod UE Llagostera (ESP)
20/09/2014 17:00 Primera Division (Spanien) bekræftes
20/09/2014 17:00 Allsvenskan (Sverige) Brommapojkarna mod Häcken
20/09/2014 17:00 Ekstraklasa (Polen) Podbeskidzie mod Górnik Zabrze
20/09/2014 17:00 Serie A (Italien) Cesena mod Empoli
20/09/2014 17:00 Primera Division (Peru) bekræftes
20/09/2014 17:00 Pro League (Belgien) Mouscron-Peruwelz mod KRC Genk
20/09/2014 17:15 ESP Segunda Division Fast Saragossa (ESP) mod Deportivo Alaves (ESP)
20/09/2014 17:30 AUT østrigske Bundesliga SV Josko Ried (AUT) mod SK Puntigamer Sturm Graz (AUT)
20/09/2014 17:30 AUT østrigske Bundesliga FC Admira Wacker Modling (AUT) mod SV Scholz Grödig (AUT)
20/09/2014 17:30 AUT østrigske Bundesliga Cashpoint SCR Altach (AUT) mod SC Wiener Neustadt (AUT)
20/09/2014 17:30 GER tyske Bundesliga 1. FSV Mainz 05 (DEU) mod Borussia Dortmund (DEU)
20/09/2014 17:30 ESP Liga Asobal FC Barcelona (ESP) mod Angel Ximenez Puente Genil (ESP)
20/09/2014 18:00 1. HNL (Kroatien) RNK Split mod HNK Hajduk
20/09/2014 18:10 Ligat ha’Al (Israel) Hapoel Kiryat Shmona mod Hapoel Tel Aviv
20/09/2014 19:00 ESP Primera Division Atletico Madrid (ESP) mod RC Celta de Vigo (ESP)
20/09/2014 19:00 ESP Segunda Division Sabadell FC (ESP) mod SD Ponferradina (ESP)
20/09/2014 19:00 ESP Segunda Division UD Las Palmas (ESP) mod AD Alcorcon (ESP)
20/09/2014 19:00 Primera Division (Spanien) bekræftes
20/09/2014 19:00 Ligue 1 (Frankrig) Lorient v Reims
20/09/2014 19:00 Ligue 1 (Frankrig) Metz mod Bastia
20/09/2014 19:00 Ligue 1 (Frankrig) Nantes mod Nice
20/09/2014 19:00 Ligue 1 (Frankrig) Toulouse mod Caen
20/09/2014 19:00 Primera Division (Argentina) bekræftes
20/09/2014 19:00 Primera Division (Uruguay) bekræftes
20/09/2014 19:00 Pro League (Belgien) RSC Anderlecht mod Cercle Brugge KSV
20/09/2014 19:15 Primera Division (Peru) bekræftes
20/09/2014 19:15 FIVB Volleyball Mænds VM Semifinale 2
20/09/2014 19:15 FIVB Volleyball Mænds VM 5 V 6 play-off
20/09/2014 19:30 Ekstraklasa (Polen) Lech Poznan mod Zawisza Bydgoszcz
20/09/2014 19:45 Serie A (Italien) Milan v Juventus
20/09/2014 20:00 LFPB (Bolivia)